Turbíny

Ventilačná turbína EDMONDS sa skladá z hlavice, nosného systému z ložísk, nadstaviteľného hrdla a základne. Hlavica turbíny má špeciálne aerodynamicky tvarované lopatky so žľabmi pre odvod vody, je hnaciou silou ventilačnej turbíny a svojou rotáciou zaisťuje trvalý podtlak v hrdle turbíny. Nosný systém s unikátnou konštrukciou a presnými zapuzdrenými ložiskami je maximálne odľahčený, čo má za následok trvalý a tichý chod turbíny i pri slabom vetre. Ložiská, ktoré sú použité, nevyžadujú údržbu a sú ľahko vymeniteľné. Rotačná hlavica je uchytená na nadstaviteľnom kĺbovom hrdle, ktoré možno nadstaviť od 0 do 45 stupňov podľa sklonu strechy. Nadstaviteľné hrdlo je uchytené v základni, ktorá je napevno nainštalovaná na strešných latkách (u šikmých striech), alebo iných typoch výústkov (ploché strechy).

Ako základný materiál je použitý hliník, ktorý sa povrchovo upravuje, aby bolo možné dosiahnuť farebné zladenie s jednotlivými typmi krytiny.

Turbínu roztáča ekologický prírodný zdroj energie – vietor, ide o podtlak a prúdenie teplého vzduchu z miestností. V kombinácii s vhodnou reguláciou – ventilačnou klapkou a správnym spôsobom montáže - docielite úplne ZADARMO vynikajúce výsledky pri odvetrávaní a znižovaní tepelnej záťaže komerčných priestorov na dlhé roky, a teda jedinou investiciou je nákup a inštalácia turbíny.

Životnosť ventilačných turbín je prakticky neobmedzená, turbíny Edmonds majú ľahko vymeniteľné bezúdržbové ložiská a ich výmena zaberie pár minút.

Spoločnosť EDMONDS v súčasnosti vyrába nové typy turbín – (SupaVent, TurboVentura), ich hlavice sú vyrobené z vysoko odolného UV stabilizovaného farebného i číreho plastu a majú úplne novú konštrukciu, čím si spoločnosť zaistila významnú pozíciu na svetovom trhu ventilačných turbín nielen ako výrobca, ale aj ako významný inovátor (turbína 2 v 1 – TurboBeam).


Kontaktujte nás

Cesta poľnohospodárov 789/8
971 01 Prievidza, Slovakia

Tel.:   +421 465 421 306
Mob.:   +421 905 33 88 60

Email:  konzoly@otrade.sk

Na stiahnutie

Stiahnite si multimediálnu prezentáciu Edmonds vo formáte Powerpoint.
Ventilačné turbiny (formát PDF)